НАПАДИ НА АДВОКАТІВ ТА БЕЗКАРНІСТЬ ЗЛОЧИНУ, ЯК НОРМА СЬОГОДЕННЯ

НАПАДИ НА АДВОКАТІВ ТА БЕЗКАРНІСТЬ ЗЛОЧИНУ, ЯК НОРМА СЬОГОДЕННЯ

Раніше такої кількості нападів на адвокатів не було:

Лідія Iзовітова

Напередодні професійного свята, Дня адвокатури, керівництво Національної асоціації адвокатів України запросило журналістів на незвичний формат, якого не було раніше, – неформальне спілкування з журналістами.

Під час такої зустрічі були присутні: Лідія Ізовітова, Голова НААУ-РАУ, Валентин Гвоздій, заступник Голови РАУ-НААУ, Сергій Вилков, Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, Вадим Красник, Голова секретаріату НААУ, Савва Кузьменко, Директор Вищої школи адвокатури.

Відкриваючи захід, Лідія Ізовітова нагадала, що вона є адвокатом ще з радянських часів, і зазначила, що і сьогодні продовжує займатись адвокатською практикою. Голова НААУ підкреслила, що раніше такої кількості нападів на адвокатів не було, і в цьому, проблеми в роботі журналістів і адвокатів дуже схожі, оскільки діяльність в цих професіях, в окремих випадках закінчувалася трагічно. Так, у гучній справі про вбивство адвоката Юрія Грабовського і досі не поставлено крапку. Голова ВКДКА зауважив, що в цій справі відбулось вже 220 судових засідань.

Голова НААУ додала, що, хоча вона у професії вже дуже давно і сьогодні теж є діючим адвокатом, за радянської влади правоохоронні органи та судді не могли собі дозволити так ставитися до адвокатів. А мови про обшуки не могло й бути. А сьогодні вже навіть є практика, коли адвокатів викликають на допит у справах, які вони ведуть. Однак такі дії з боку правоохоронних органів гартують українську адвокатуру та робить її сильнішою.


У зв'язку з чим, адвокатами — співавторами проекту Перший Приватний Палац Правосуддя та Перший Палац Приватних Повірених розпочаті заходи, спрямовані на забезпечення фізичного захисту адвокатів та їх майна під час здійснення адвокатської діяльності.
Зокрема, 22 грудня 2020 року, Головою Ради адвокатів Харківськоі області В.Гайворонською та заступником Голови Харківськоі обласної колегії адвокатів І.Чобітько це питання було обговорено під час проведення засідання Голів комітетів Ради адвокатів Харківськоі області та 24 грудня 2020 року проведено перемовини з представниками недержавних служб безпеки — групи компаній «Охрана и безопасность», на яких досягнуто попередньої домовленості на вирішення цього питання. Наразі сторонами опрацьовується алгоритм дій, спрямованих на реалізацію домовленості щодо надання фізичного захисту адвокатам, про що надалі буде проінформовано адвокатську спільноту.
10:35
250